FAQ

Jak dlouho můžu Evris užívat?

Doporučujeme Evris užívat maximálně 3 měsíce v kuse. Po minimálně stejně dlouhé (tedy tříměsíční) pauze můžete zařadit další kúru.

 

Kolikrát denně se Evris užívá?

Vzhledem k množství přijímaných tekutin je příjemnější užívat doporučenou dávku rozdělenou na dvě, tedy 2x denně spolu s jídlem. Napomáhá to i rovnoměrnému vstřebávání účinných látek. Pokud vám to ale lépe vyhovuje, nebo nemáte příležitost, stačí užít 1x denně celou dávku.

 

Za jak dlouho se dostaví úleva od bolesti?

Částečnou úlevu můžete pociťovat již během prvního týdne užívání. I v takovém případě ale doporučujeme dokončit celou kúru pro dlouhodobější účinek.

 

Jaké je složení vašich výrobků?

Složení jednotlivých výrobků a řad se liší, ale obecně lze říct, že základem řady Blend je Glukosamin, Chondroitin a MSM, zatímco řada MSM obsahuje čistý methylsulfonylmethan. Dále jsou výrobky obohacené např. o vitamín C, případně kolagen. 

 

Může se při užívání Evris pít alkohol, nebo ho mám raději vynechat? 

Rozhodně nedoporučujeme pít alkohol spolu s výrobky Evris. Jedná se sice o doplněk stravy, nicméně alkohol všeobecně ovlivňuje tělesné procesy a nepůsobí tedy blahodárně ani na kloubní mechanismus. 

 

Může se Evris užívat v těhotenství a při kojení?

Ne, Evris nedoporučujeme užívat v těhotenství ani při kojení. Pokud máte obtíže s klouby, sjednejte si konzultaci s lékařem, a to i ohledně našeho výrobku, ještě před samotným započetím užívání. 

 

Přemýšlím, jestli objednat Flex Blend nebo Flex MSM. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Rozdíl je především ve složení a aktivních látkách. Flex Blend je komplexní výživa při výraznějších potížích s klouby. MSM (methylsulfonylmethan) je spíš určen proti zánětům a mírným bolestem kloubů. 

 

Jakou výživu doporučujete po operaci kolene?

V první řadě doporučujeme konzultaci s lékařem, zda vám kloubní výživu doporučí. Pokud s užíváním kloubních preparátů souhlasí, jednoznačně doporučujeme Flex Blend, který je komplexní a tedy lépe využitelný při pooperačních stavech. 

 

Jak dlouho trvá odeslání? Za jak dlouho můžu svou objednávku očekávat?

Při objednání do 11.00 hodin v pracovní dny doručíme váš balíček už následující pracovní den.

 

Je nějaký rozdíl mezi sypkými výživami Evris a kapslemi?

Lepší a silnější je určitě sypká verze, ať už v ochucené variantě, nebo neochucené. Ochucená je žádanější a také příjemnější na požití. Neochucená je nepatrně silnější a je vhodná třeba na smíchání s džusem, nebo do jogurtu. 

Kapslovou verzi ocení lidé, kteří cestují, nebo preferují přípravky zcela bez chuti. Jak ochucená, tak neochucená sypká výživa je totiž díky vysoké koncentraci MSM nahořklá, i když to rozhodně není nic, co by se nedalo zvládnout.

 

Kdy je vhodné Evris užívat? Je kloubní výživa jen prevence, nebo pomůže i když už jsou klouby lehce opotřebované?

Kloubní výživa Evris sice není přímo lék, ale co se týče složení, měla by pomoci i při lehkém opotřebení. Glukosamin hydrochlorid se běžně vyskytuje v doplňcích stravy, které se užívají při artróze a osteoartróze. Chondroitin sulfát zase může při dlouhodobém užívání zpomalit degeneraci kloubů.

 

Je Evris vhodný i pro bezlepkovou dietu?

Ano, produkty Evris jsou zcela bezlepkové.